Photo Credit:.  .Lisa Marie  pomocí  Compfight   cc

Bolesti v krku

Photo Credit:.  .Lisa Marie  pomocí  Compfight   cc

Photo Credit:. .Lisa Marie pomocí Compfight cc

V posledních dnech a týdnech velmi často řeším problémy s krkem, bolestmi, záněty atd. O čem bolesti v krku jsou z psychosomatického hlediska?

„Problémy ve vztazích. Neschopnost hovořit o pocitech. Problém se závazky. Cítíte se strnulá, pod nátlakem, jako by Vás někdo škrtil. Máte sklon zametat záležitosti pod koberec, abyste je nemusela řešit. Držíte v sobě nevyřešené problémy ve vztazích, především s rodiči, dětmi nebo partnery. Často vidíte samu sebe v negativním světle. Trávíte příliš mnoho času přemýšlením a pokusy řešit problémy a nestíháte si ujasnit své pocity naladěním se na svou intuici. 

Máte ve zvyku říkat někomu nebo něčemu, že Vám visí na krku? Cítíte se svými závazky přiškrcená? V jakých situacích v životě nejste ochotná stáhnout se a přizpůsobit? Existuje někdo, s kým si potřebujete pohovořit?“

Inna Segal, Tajná řeč Vašeho těla

Zkuste se zastavit, vnímat chvíli svůj dech, své tělo a pak zaměřit pozornost do místa té bolesti. Uvědomujte si, co tam máte za pocit, pojmenujte si ho a dovolte si ho cítit. Možná se vám pocit propojí i se situací, se kterou bolest v krku souvisí. Prožijte si ji se všemi emocemi až do úplného klidu.

„Pokud v sobě zadržujete vyjádření hrubých slov, „polykáte“ a potlačujete v sobě hněv a jiné emoce nebo se bojíte vyjádřit nahlas to, co si myslíte, váš krk ihned reaguje zánětem. 

Také všechny komplexy méněcennosti „procházejí krkem“, protože si při tom člověk stále nadává: kvůli zevnějšku, kvůli svému chování.“

Valerij Sinelnikov, Dohoda s nemocí II

K tomu uvědomění si můžete vzít na pomoc i homeopatický lék, který Vám to, co jste si v sobě uvědomili, pomůže zpracovat. Poraďte se případně se svým homeopatem, jaký lék je právě pro Vás, Vaši situaci vhodný.

 

 

One thought on “Bolesti v krku

  1. Pingback: Bolesti krku a emoce, jak spolu souvisejí? | Kurzy pro radostKurzy pro radost

Napsat komentář