Vědomá manipulace 27. 4. 2019

Pokud jsme ochotni připustit, že manipulujeme, máme šanci se nenechat manipulovat…

Unschooling Brno

Vědomá manipulace

Máte pocit, že vám lidi mluví do života, manipulují s vámi, mají tendenci vás dostat tam, kam potřebují? Zdá se vám, že takovým lidem je třeba se velkým obloukem vyhnout, aby vám neztrpčovali život? Ve chvíli, kdy se „potkáváme“ s manipulujícím chováním, které se nás dotýká,  souvisí to s námi. Pokud mě to „sere“, vytáčí, nadzvedává, zlobí, mám z dotyčného strach apod. je to téma, kterým se mám zabývat.

 

 

 

 

Často se setkáváme s manipulací doma u svých blízkých. Třeba děti si vynucují naši pozornost, partner či partnerka nás chce mít doma, abychom byli víc spolu. Často manipulujeme my, ženy tím, že v „dobrém“ pro druhé hodně uděláme, ale pak to chceme vrátit a manipulujeme tak děti a partnery do něčeho, co nechtějí. Pochopitelně, ale my jsme se dopředu s dotyčnými nedomluvili, zda i oni  chtějí to, co pro ně děláme. Taková dobrá manipulace je chvála. Pokud vás někdo hodně vyzdvihuje a chválí, manipuluje vás k tomu, abyste opakovali to chování, které si pochvaluje. Chce vás mít právě tam. Přesně toto děláme i svým dětem.

Pojďme se tedy podívat, o čem MANIPULACE vlastně je, a objevit, kde ji používáme my. I když si to možná v tuto chvíli nemyslíte, sami manipulujete, proto se s tím potkáváte. Zkusme odhalit naše osobní manipulace, dovolme si je VĚDOMĚ používat, abychom je pak mohli opustit, PUSTIT ze svého života. Zjistíme, že existuje i pozitivní manipulace. Workshop bude velmi praktický, přímo aplikovaný na vaše osobní zkušenosti.

Kde: Brno, občanský klub, Hybešova 65a

Kdy: 27. 4. 2019

Čas: sobota 9.30 hod – 16.30 hod

Cena: 1800 Kč

Přihlašte se, prosím, zde:

Jméno a příjmení: *
Adresa: *
E-mail:*
Telefon: *
Opište znaky:

Foto: www.comphight.com

Napsat komentář