Pět jazyků lásky – 12. 5. 2018

Kineziologie, HomeopatieTuto knihu od autora Gery Chapmena jsem doporučila na sezeních snad tisíckrát. Určitě trochu pomohla, ale vnímám, že to lidi neumí dát moc do praxe. Proto si povíme krátce o těchto jazycích, ale hlavně budeme opět spolu rozklíčovávat jazyky vaše a vašich blízkých a jak tuto skvělou pomůcku používat v reálném životě.

My totiž často máme tendenci „cpát“ našim dětem to, co jsme chtěli a potřebovali od svých rodičů a co se nám nedostávalo. Často to byl jazyk lásky, kterým naši rodiče nemluvili a tím pádem jsme jim nerozuměli, že nás mají rádi. Ale hrozí nám to samé. Já třeba dlouho nechápala, proč je starší syn naštvaný a odsekává mi, když se ptám, jak se měl. To je pozornost, můj jazyk lásky. Ale pochopila jsem, že on potřebuje skutky – tedy, aby měl dobře navařeno, aby měl pohodlí, aby bylo o něj dobře postaráno. A taky potřebuje doteky. Pro ty si chodí i ve svých 18-ti letech. No a ten mladší – tomu je šumák, jestli je co jíst. On si vždycky něco najde. On potřebuje dárky, drobnosti, byť malinkaté. A taky pozornost. A když to vím, necpu jim oběma to samé.

Cena: 1490 Kč

Zaplatit můžete zde. Přihlašujte se na email: alzbeta@domacihomeopatie.cz

Kde: Brno, občanský klub, Hybešova 65a

Čas: 9.30 hod – 16.30 hod

Foto: www.comphight.com – free verze

-—————————————————————————————-

Puberta a dospívání 

aneb když děti nejsou na správném místě

Je vaše dítě závislé na počítači? Nechce se mu chodit do školy? Obáváte se, co z něho bude? Má problémy s příjmem potravy – jí málo nebo moc? Bojíte se, že když ho necháte volně být, že se na vše vykašle třeba na školu, jídlo, braní prášků na chronickou nemoc? To vám chybí důvěra. A proč? Protože my ji nedostali od svých rodičů. Co s tím? Děti nám tím vším ukazují, že nejsme na správném místě a ony také ne. Pojďme se spolu na to podívat více do hloubky a uvidět, jaký potenciál v sobě naše děti mají a díky nim se sladit v životě do místa, kde i nám bude dobře.

Přednáška bude na Allfestivalu v Litoměřicích v pátek 18. 5. v 11. 30 hod.

Ve 14.30 hod budeme mít ještě další hodinku možnost se v menším počtu pobavit o konkrétních tématech, které vás budou v této otázce zajímat.

 

—————————————————————————————–

Ach, ta škola…

Poruchy učeníDnes ráno syn trochu zaspal a tak v rychlosti udělal nejnutnější věci k tomu, aby se mohl vypravit do školy. Před vchodem si zavazuje boty a z dalšího bytu na patře vychází mladá maminka s dvěma malými caparty. Starší holčička jde za mým synem: „Ahoj“ a syn ospale a nuceně ze sebe vypravuje: „Ahoj“. „Kam jdeš?“, pokračuje v hovoru holčička a syn bez nálady ke sdílení odpovídá: „Do školy.“ Holčička plná elánu a chuti pokračovat v konverzaci se pochlubila: „My jdeme do školky :-) . A taky chodíš do školy rád?“, tak to už napínám uši až k chodbě a na obličeji se mi začíná rozprostírat úsměv v lišáckém očekávání, co přijde za odpověď. „NE“, zahromuje syn a já vyprsknu smíchy a jdu se soucitně a pobaveně rozloučit…

Pojďme se společně zamyslet nad tím, kde vzniká ta nechuť k učení, proč k ní vůbec dochází a jak z toho ven. To, že se naše děti potýkají s nechutí často již od školky, je prostě zpráva pro nás. Můžeme si říct, že jsme tím taky prošli, tak to musí vydržet i naše děti. Jenže díky tomu je naučíme, že se věci v životě mají prostě vydržet. To je dobré pro systém. Takové dítě je připravené na to, aby pak vykonávalo nějakou práci, vydělávalo peníze, pořídilo si vlastní rodinu, děti, dům a k tomu hypotéku. A je tam, kde ho systém chce mít. Odpojené od sebe. Další robot. Ale chceme to tak?

Já tedy ne a proto už nám nestačí ani alternativní forma výuky. I tam je systém, chtě nechtě. Na setkání vám povím, jak v systému „kličkovat“, jak se nenechat vycucnout a hlavně, jak najít u sebe a svých dětí, co je pro vás ta správná cesta.

Nejde tu totiž „jen“ o ty děti. Jde o nás. Děti nám jdou připomenout, že my v systému už jsme a pomáhají nám všemi možnými prostředky (potížemi ve škole), abychom z něho postupně vystoupili. Abychom zase našli v sobě vášeň pro život, pro své osobní tvoření a naplnění v tom, co má pro nás smysl. Pojďme ho pro sebe znovuobjevit. Skrze naše děti…

Kde: Brno, občanský klub, Hybešova 65a

Kdy: úterý 12. 12. 2017

Čas: 17.30 hod – 19.30 hod

Cena: 290 Kč předem do 8. 12.,  350 Kč na místě

Na přednášku se přihlašujte zde:

Foto: www.comphight.com, free verze

—————————————————————————————-

Puberta a dospívání

Závislost na počítači, mobilu

Puberta a dospívání

Čas, kdy děti prochází mostem mezi dětstvím a dospělostí, je pro mnohé náročný. Pro děti, pro rodiče, pro učitele i pro prarodiče. Z různých důvodů.

Zkusme společně nahlédnout do tohoto období, co se to vlastně děje, proč si děti a rodiče moc nerozumí. Nebo rozumí, ale i tak si neví rady s tím, jaké mají jejich děti problémy – ve vztazích, se školou, sami se sebou.

Pojďme se potkat a popovídat si o tom, jak tomu lépe porozumět a co s tím? Jaká je cesta…

A pokud ještě nemáte děti v tomto věku, věřím, že vás to bude i tak inspirovat k tomu, jak přistupovat k dětem již teď. Budeme se bavit o závislostech na počítači, mobilu, jídlu, sladkostech, o nechuti chodit do školy, o tom, že se děti moc nehýbou. O našich představách, jaké by to mělo být a také o tom, jak jsme to ale chtěli přece jinak….

Kde je hranice, kdy to mám nechat plynout a kdy už mám zasáhnout jako autorita? Nebude to ovšem univerzální návod na to, jak to dělat správně. Bude to o hledání vlastní autority v sobě, která ví, co má dělat správně pro sebe a pro své děti. Bude to o DŮVĚŘE V SEBE.

Kde: Brno, občanský klub, Hybešova 65a

Kdy: 14. 11. 2017

Čas: 17.30 hod – 19.30 hod

Cena: dospělí 350 Kč na místě, dospívající děti 100 Kč 

VEZMĚTE I SVÉ DOSPÍVAJÍCÍ DĚTI

 

Foto: www.comphight.com – free verze

Napsat komentář