Puberta a dospívání 

aneb když děti nejsou na správném místě

Je vaše dítě závislé na počítači? Nechce se mu chodit do školy? Obáváte se, co z něho bude? Má problémy s příjmem potravy – jí málo nebo moc? Bojíte se, že když ho necháte volně být, že se na vše vykašle třeba na školu, jídlo, braní prášků na chronickou nemoc? To vám chybí důvěra. A proč? Protože my ji nedostali od svých rodičů. Co s tím? Děti nám tím vším ukazují, že nejsme na správném místě a ony také ne. Pojďme se spolu na to podívat více do hloubky a uvidět, jaký potenciál v sobě naše děti mají a díky nim se sladit v životě do místa, kde i nám bude dobře.

Přednáška bude na Allfestivalu v Litoměřicích v pátek 18. 5. v 11. 30 hod.

Ve 14.30 hod budeme mít ještě další hodinku možnost se v menším počtu pobavit o konkrétních tématech, které vás budou v této otázce zajímat.

 

—————————————————————————————–

Ach, ta škola…

Poruchy učeníDnes ráno syn trochu zaspal a tak v rychlosti udělal nejnutnější věci k tomu, aby se mohl vypravit do školy. Před vchodem si zavazuje boty a z dalšího bytu na patře vychází mladá maminka s dvěma malými caparty. Starší holčička jde za mým synem: „Ahoj“ a syn ospale a nuceně ze sebe vypravuje: „Ahoj“. „Kam jdeš?“, pokračuje v hovoru holčička a syn bez nálady ke sdílení odpovídá: „Do školy.“ Holčička plná elánu a chuti pokračovat v konverzaci se pochlubila: „My jdeme do školky :-) . A taky chodíš do školy rád?“, tak to už napínám uši až k chodbě a na obličeji se mi začíná rozprostírat úsměv v lišáckém očekávání, co přijde za odpověď. „NE“, zahromuje syn a já vyprsknu smíchy a jdu se soucitně a pobaveně rozloučit…

Pojďme se společně zamyslet nad tím, kde vzniká ta nechuť k učení, proč k ní vůbec dochází a jak z toho ven. To, že se naše děti potýkají s nechutí často již od školky, je prostě zpráva pro nás. Můžeme si říct, že jsme tím taky prošli, tak to musí vydržet i naše děti. Jenže díky tomu je naučíme, že se věci v životě mají prostě vydržet. To je dobré pro systém. Takové dítě je připravené na to, aby pak vykonávalo nějakou práci, vydělávalo peníze, pořídilo si vlastní rodinu, děti, dům a k tomu hypotéku. A je tam, kde ho systém chce mít. Odpojené od sebe. Další robot. Ale chceme to tak?

Já tedy ne a proto už nám nestačí ani alternativní forma výuky. I tam je systém, chtě nechtě. Na setkání vám povím, jak v systému „kličkovat“, jak se nenechat vycucnout a hlavně, jak najít u sebe a svých dětí, co je pro vás ta správná cesta.

Nejde tu totiž „jen“ o ty děti. Jde o nás. Děti nám jdou připomenout, že my v systému už jsme a pomáhají nám všemi možnými prostředky (potížemi ve škole), abychom z něho postupně vystoupili. Abychom zase našli v sobě vášeň pro život, pro své osobní tvoření a naplnění v tom, co má pro nás smysl. Pojďme ho pro sebe znovuobjevit. Skrze naše děti…

Kde: Brno, občanský klub, Hybešova 65a

Kdy: úterý 12. 12. 2017

Čas: 17.30 hod – 19.30 hod

Cena: 290 Kč předem do 8. 12.,  350 Kč na místě

Na přednášku se přihlašujte zde:

Jméno a příjmení:*
E-mail:*
Telefon:*
Opište znaky:

Foto: www.comphight.com, free verze

—————————————————————————————-

Puberta a dospívání

Závislost na počítači, mobilu

Puberta a dospívání

Čas, kdy děti prochází mostem mezi dětstvím a dospělostí, je pro mnohé náročný. Pro děti, pro rodiče, pro učitele i pro prarodiče. Z různých důvodů.

Zkusme společně nahlédnout do tohoto období, co se to vlastně děje, proč si děti a rodiče moc nerozumí. Nebo rozumí, ale i tak si neví rady s tím, jaké mají jejich děti problémy – ve vztazích, se školou, sami se sebou.

Pojďme se potkat a popovídat si o tom, jak tomu lépe porozumět a co s tím? Jaká je cesta…

A pokud ještě nemáte děti v tomto věku, věřím, že vás to bude i tak inspirovat k tomu, jak přistupovat k dětem již teď. Budeme se bavit o závislostech na počítači, mobilu, jídlu, sladkostech, o nechuti chodit do školy, o tom, že se děti moc nehýbou. O našich představách, jaké by to mělo být a také o tom, jak jsme to ale chtěli přece jinak….

Kde je hranice, kdy to mám nechat plynout a kdy už mám zasáhnout jako autorita? Nebude to ovšem univerzální návod na to, jak to dělat správně. Bude to o hledání vlastní autority v sobě, která ví, co má dělat správně pro sebe a pro své děti. Bude to o DŮVĚŘE V SEBE.

Kde: Brno, občanský klub, Hybešova 65a

Kdy: 14. 11. 2017

Čas: 17.30 hod – 19.30 hod

Cena: dospělí 350 Kč na místě, dospívající děti 100 Kč 

VEZMĚTE I SVÉ DOSPÍVAJÍCÍ DĚTI

 

Foto: www.comphight.com – free verze

Napsat komentář