PROSTOR V NÁS – čtyřdílný kurz

Brno – podzim 2018

Homeopatie Brno, Praha

Prostor v nás

Moto: Když nedáš prostor sobě, tak na tebe tlačí věci, které Ti nepatří…

Moc, tak moc toužíme po tom dát prostor druhým lidem, respektovat je, mít je v úctě, ať už jsou to naši rodiče, partneři nebo děti. U dětí to chceme úplně nejvíc. A nejde nám to. Znova a znova se na ně zlobíme, křičíme, vyčítáme, křivdíme…Pak se za to obviňujeme, zlobíme na sebe, vyčítáme sobě a křivdíme si. Proč? Protože jsme přeskočili sami sebe. Nejdříve nám bylo v dětství upíráno právo na projevení sebe sama a teď to chceme vyléčit tím, že se pokoušíme ho neupírat  našim blízkým, zejména pak dětem. Neboť děti nám nejvíce ukazují to naše vnitřní malé dítě. Ale pokud chceme respektovat druhé, musíme to nejdřív umět. Umět respektovat sebe. Pokud chceme dát prostor druhým, musíme ho nejdřív dopřát sobě. A o tomhle zaměření se na sebe je celý kurz.

————————————————————————————————————————————-

I. DÍL – UVĚDOMĚNÍ

homeopatie, kineziologie

Jak na tom jsem právě teď…jak to vypadá ve skutečnosti…

K tomu, abychom mohli něco v sobě změnit, je nejprve nutné si pojmenovat, kdo jsem. Kde se nacházím. Co je ve mě ukryto. Přiznat si své stíny. Uznat, že jsem mnohdy ukřičená máma, vzteklá saň, protivná žena, špatná matka, nevděčná dcera, nespokojená žena atd. Pánové si to přeloží do mužské polohy. My se strašně bojíme se takhle cítit, protože bychom se pak cítili vinní. A to nechceme. Jenomže si neuvědomujeme, že to, čemu se chceme vyhnout, už teď probíhá. Už se tak cítíme. Už si za to i nadáváme. Už se za to nepřijímáme. Na tomto semináři odhalíme v sobě naše stinné stránky, vytáhneme je na světlo, přiznáme si před sebou navzájem, kdo všechno jsme a dovolíme si takhle vědomě tyto části v sobě žít. Necháme je v sobě vědomě probíhat v dalším měsíci.

II. DÍL – PRÁCE SE STÍNY

kineziologie

Práce se stíny, dovolit si to mít tak, jak to mám…

Tím, že si dovolíme své zneuznané a nemilované části prožívat VĚDOMĚ, začneme cítit, že nás „serou“, že nás omezují, že nám vadí, že se nám nelíbí, že je nemáme rádi. Prožijeme je do hloubky. Na semináři si o tom popovídáme a začneme s nimi pracovat. Potkáme se s nimi. Ukáži vám jednoduchou techniku kratičkých konstelací, kterou pak můžete praktikovat doma. Tím budeme tyto nepřijaté části přijímat. Uvidíme je v jiném světle, pocítíme k nim soucit, lásku, uznání.

 

III. DÍL – LASKAVOST K SOBĚ

sebeláska

Laskavost k sobě – obracet se na sebe se soucitem a láskou

Zaměříme se na sebe. Budeme zkoumat své potřeby, své nenaplněné potřeby. Mnozí z nás ani nevědí, co ve skutečnosti chtějí a potřebují. Poznáme to podle toho, co „cpeme“ našim dětem. Společně to prozkoumáme, co vlastně potřebuje naše vnitřní dítě a začneme být k němu laskaví. Tím budeme uzdravovat sebe sama.

 

 

 

IV. DÍL – AUTORITA V NÁS

svoboda, prostor, já

Čisté vnímání sebe sama

Tím, že odhalíme své stíny, odléčíme je, odhalíme potřeby vnitřního dítěte a budeme k němu laskaví, začne se nám ukazovat víc. Víc z toho, co jsme dosud nemohli vidět. To, o čem vám vyprávím, ale nemůžete mi plně rozumět, protože máte clonu toho všeho, co jsem nahoře popsala. Až ji odložíte, sami uvidíte daleko čistěji, jasněji, do čeho se budete chtít zapojit a do čeho ne. Co máte chuť dělat a co nemáte. Kde uděláte něco pro své děti, partnery, rodiče, přátele a kde ne. Začneme se spolu opírat o autoritu v sobě ve své čistější opravdovější podobě. Uvidíte, že po tomto kurzu UVIDÍTE. Jinak. Nově.

Jééé, těším se na vás… :-) )).

————————————————————————————————————————————-

Kde: Brno, občanský klub, Hybešova 65a

Kdy: 22. 9. 2018, 13. 10. 2018, 10. 11. 2018, 8. 12. 2018

Čas: soboty 9.30 hod – 16.30 hod

Platba na splátky:  2600 Kč platba do 15. 9. 2018, 2600 Kč platba do 12. 10. 2018

Cena jednoho dílu: 1500 Kč

Cena celého kurzu:  4800 Kč

————————————————————————————————————————————- 

Na kurz se, prosím, přihlaste zde: 

Jméno a příjmení*
E-mail:*
Adresa: *
Mobil:*
Opište znaky:

————————————————————————————————————————————-

Co předchozí kurz ženám dal:  

Alžběta Matiášová

Martina Krejčí s rodinou

„Uplynulý kurz mi dal větší vnitřní klid a pocit, že tak jak jsem, jsem správně. Díky tomu jsem o něco víc pochopila, přijala sama sebe.

Díky, Bětko, budu se těšit na pokračování. Kurz byl pro mě velmi přínosný. :-)

Martina Krejčí

 

 

 

„Alžběto, velké díky za uplynulý kurz!

Téměř každý den si na něj vzpomenu. Tedy, ne přímo na kurs, ale na to, co jsi nás na něm učila. Spoustu situací řeším jinak, než dřív, a cítím se lépe. A bezva na tom je i to, že se pak cítí lépe i mí blízcí. A líbí se mi, jak kurzy vedeš. Jsi přirozená, otevřená, nikomu nic nevnucuješ a máš vzácný dar vystihnout podstatu věci. Koncepce kurzu je skvělá, myslím, že jsme si toho hodně odnesly i díky tomu, že jsme měly možnost naslouchat tomu, co prožívají a jak to vnímají ostatní. Pro mě byl celý kurz jednou velkou inspirací a zdrojem nevysychajících a opravdových informací. Ještě jednou díky!“

Jana Weirichová

 

Akutní nemoci, osobní rozvoj

Lenka Procházková, maminka dvou dětí

„Nechala jsem trošku usadit rozbouřenou hladinu po konání kurzu, abych zjistila, co ve mě skutečně zůstalo a jak mi to pomáhá v běžném životě. Co vnímám jako velmi důležité pro mě, je to, že tím co jsme se dozvěděly jsi mě zase ujistila o tom, že jsem v pořádku taková jaká jsem. A stejně tak je taky v pořádku, že ostatní lidé jsou jiní. Mám pocit, že se teď koukám na svoje blízké trošku jinou optikou. Když něco dělají jinak, než bych si představovala, tak si často řeknu: „Ale oni to přece můžou potřebovat úplně jinak než já“, a pak se mi snáz hledá řešení situace tím, že se snažím vyřešit jejich problém a ne svůj. A hodně mi taky pomohlo to, že jsem se dozvěděla o tom jakými způsoby lidé vnímají lásku. A konkrétně u sebe mi to pomohlo tím, že v různých situacích, kdy se cítím zraněná nebo odmítnutá od někoho blízkého, tak si často uvědomím, že jsem zrovna čekala nebo potřebovala, aby ke mě promluvil tím mým jazykem lásky. A za tím pak přijde další uvědomění, že já si ale musím říct o to jak to potřebuji, protože ti druzí to nemůžou vědět.

A taky bylo pro mě velmi cenné sdílení příběhů ostatních účastnic. Na tom se člověk může tolik naučit prakticky a hlavně si uvědomit jak každý vnímá stejnou věc úplně, ale úplně jinak. To mě, sice malými krůčky, ale vede k tomu abych si nevytvářela domněnky o ostatních lidech. Proto děkuji všem děvčatům za úžasnou a bezpečnou atmosféru v kurzu. A děkuji taky tobě, že mě vedeš po krásné a někdy trnité cestě osobní svobody. Děkuji, děkuji, děkuji.“ Lenka Procházková

 

Foto: všechna fota z archivu autorky webu, u referencí jsou fota od jejich autorek zveřejněna s jejich laskavým svolením. 

Napsat komentář