PROSTOR V NÁS – čtyřdílný kurz

Brno – jaro 2023, únor – květen

Děti nechodí do školy

Prostor v nás

Moto: Když nedáš prostor sobě, nemůžeš ho dát svým dětem…

Moc, tak moc toužíme po tom dát prostor druhým lidem, respektovat je, mít je v úctě, ať už jsou to naši rodiče, partneři nebo děti. U dětí to chceme úplně nejvíc. A nejde nám to. Znova a znova se na ně zlobíme, křičíme, vyčítáme, křivdíme…Pak se za to obviňujeme, zlobíme na sebe, vyčítáme sobě a křivdíme si. Proč? Protože jsme přeskočili sami sebe. Nejdříve nám bylo v dětství upíráno právo na projevení sebe sama a teď to chceme vyléčit tím, že se pokoušíme ho neupírat  našim blízkým, zejména pak dětem. Neboť děti nám nejvíce ukazují to naše vnitřní malé dítě. Ale pokud chceme respektovat druhé, musíme to nejdřív umět. Umět respektovat sebe. Pokud chceme dát prostor druhým, musíme ho nejdřív dopřát sobě. A o tomhle zaměření se na sebe je celý kurz.

 

————————————————————————————————————————————-

I. DÍL – UVĚDOMĚNÍ

homeopatie, kineziologie

Jak na tom jsem právě teď…jak to vypadá ve skutečnosti…

K tomu, abychom mohly něco v sobě změnit, je nejprve nutné si pojmenovat, kdo jsem. Kde se nacházím. Co je ve mě ukryto. Přiznat si své stíny. Uznat, že jsem mnohdy ukřičená máma, vzteklá saň, protivná žena, špatná matka, nevděčná dcera, nespokojená žena atd. My se strašně bojíme se takhle cítit, protože bychom se pak cítili vinné. A to nechceme. Jenomže si neuvědomujeme, že to, čemu se chceme vyhnout, už teď probíhá. Už se tak cítíme. Už si za to i nadáváme. Už se za to nepřijímáme. Na tomto semináři odhalíme v sobě naše stinné stránky, vytáhneme je na světlo, přiznáme si před sebou navzájem, kdo všechno jsme a dovolíme si takhle vědomě tyto části své bytosti v sobě žít další měsíc.

II. DÍL – PRÁCE SE STÍNY

kineziologie

Práce se stíny, dovolit si to mít tak, jak to mám…

Tím, že si dovolíme své zneuznané a nemilované části prožívat VĚDOMĚ, začneme cítit, že nás „serou“, omezují, že nám vadí, že se nám nelíbí, že je nemáme rády. Prožijeme je do hloubky. Na semináři si o tom popovídáme a začneme s nimi pracovat. Potkáme se s nimi. Ukáži vám jak je prožívat a tím začnete postupně CÍTIT SAMY SEBE. Navedu vás, jak s nimi pracovat i doma v dalším měsíci.

 

 

III. DÍL – LASKAVOST K SOBĚ

sebeláska

Laskavost k sobě – obracet se na sebe se soucitem a láskou

Tím, že si dovolíme prožívat sebe, své části, bude se nám k nim měnit vztah, začneme je přijímat a tím i samu sebe. Na tomto setkání se zaměříme totálně jen na sebe. Budeme zkoumat své touhy, své nenaplněné potřeby. Mnohé z nás ani nevědí, co ve skutečnosti chtějí a potřebují. Spolehlivým vodítkem nám bude to, co „cpeme“ našim dětem. Společně to prozkoumáme, co vlastně potřebuje naše vnitřní dítě a začneme být k němu laskavé. Konečně vám dojde, proč nefunguje vaše péče o děti, o druhé, proč vám za to nejsou vděční, naopak je svou péčí ještě obtěžujete.

 

IV. DÍL – AUTORITA V NÁS

svoboda, prostor, já

Čisté vnímání sebe sama

Tím, že odhalíme své stíny, změníme k nim vztah, odhalíme potřeby vnitřního dítěte a budeme k němu laskavé, začne se nám ukazovat víc. Víc z toho, co jsme dosud nemohly vidět, protože jsme měly clonu toho všeho, co jsem nahoře popsala. Až ji odložíme, samy uvidíme daleko čistěji, jasněji, do čeho se budeme chtít zapojit a do čeho ne. Co máme chuť dělat a co nemáme. Kde uděláme něco pro své děti, partnery, rodiče, přátele a kde ne. Začneme se opírat o autoritu v sobě ve své čistější opravdovější podobě. Tím vším se nám bude vytvářet prostor. Prostor pro nás, pro sebe, čas, který jsme dřív používaly pro druhé, bude teď náš. A víte, jaký je bonus toho všeho? Že vaši blízcí budou rádi. Přestanete jim cpát to, o co nestojí, budete to dávat sobě. Budete spokojenější a tím do okolí budete zářit pohodu. To vám umožní, abyste daly prostor ostatním, protože ho budete mít vy v sobě.

 

————————————————————————————————————————————-

Kde: Brno, Bzenecká 6

Kdy: 4. 2. 2023, 4. 3. 2023, 1. 4. 2023, 29. 4. 2023

Čas: soboty 10 hod – 14 hod

Cena celého kurzu:  7200 Kč, při zaplacení zálohy 3600 Kč do 14. 1. 2023, 8000 Kč při zaplacení zálohy 4000 Kč do 3. 2. 2023

Kurz je pouze pro 4 ženy, je velmi osobní, v intimní a pohodové atmosféře domácího prostředí. 

————————————————————————————————————————————- 

Na kurz se, prosím, přihlaste zde: 

Jméno a příjmení*
E-mail:*
Adresa: *
Mobil:*
Opište znaky:

————————————————————————————————————————————-

Co předchozí kurz ženám dal:  

Alžběta Matiášová

Martina Krejčí s rodinou

„Uplynulý kurz mi dal větší vnitřní klid a pocit, že tak jak jsem, jsem správně. Díky tomu jsem o něco víc pochopila, přijala sama sebe.

Díky, Bětko, budu se těšit na pokračování. Kurz byl pro mě velmi přínosný. :-)

Martina Krejčí

 

 

 

„Alžběto, velké díky za uplynulý kurz!

Téměř každý den si na něj vzpomenu. Tedy, ne přímo na kurs, ale na to, co jsi nás na něm učila. Spoustu situací řeším jinak, než dřív, a cítím se lépe. A bezva na tom je i to, že se pak cítí lépe i mí blízcí. A líbí se mi, jak kurzy vedeš. Jsi přirozená, otevřená, nikomu nic nevnucuješ a máš vzácný dar vystihnout podstatu věci. Koncepce kurzu je skvělá, myslím, že jsme si toho hodně odnesly i díky tomu, že jsme měly možnost naslouchat tomu, co prožívají a jak to vnímají ostatní. Pro mě byl celý kurz jednou velkou inspirací a zdrojem nevysychajících a opravdových informací. Ještě jednou díky!“

Jana Weirichová

 

Akutní nemoci, osobní rozvoj

Lenka Procházková, maminka dvou dětí

„Nechala jsem trošku usadit rozbouřenou hladinu po konání kurzu, abych zjistila, co ve mě skutečně zůstalo a jak mi to pomáhá v běžném životě. Co vnímám jako velmi důležité pro mě, je to, že tím co jsme se dozvěděly jsi mě zase ujistila o tom, že jsem v pořádku taková jaká jsem. A stejně tak je taky v pořádku, že ostatní lidé jsou jiní. Mám pocit, že se teď koukám na svoje blízké trošku jinou optikou. Když něco dělají jinak, než bych si představovala, tak si často řeknu: „Ale oni to přece můžou potřebovat úplně jinak než já“, a pak se mi snáz hledá řešení situace tím, že se snažím vyřešit jejich problém a ne svůj. A hodně mi taky pomohlo to, že jsem se dozvěděla o tom jakými způsoby lidé vnímají lásku. A konkrétně u sebe mi to pomohlo tím, že v různých situacích, kdy se cítím zraněná nebo odmítnutá od někoho blízkého, tak si často uvědomím, že jsem zrovna čekala nebo potřebovala, aby ke mě promluvil tím mým jazykem lásky. A za tím pak přijde další uvědomění, že já si ale musím říct o to jak to potřebuji, protože ti druzí to nemůžou vědět.

A taky bylo pro mě velmi cenné sdílení příběhů ostatních účastnic. Na tom se člověk může tolik naučit prakticky a hlavně si uvědomit jak každý vnímá stejnou věc úplně, ale úplně jinak. To mě, sice malými krůčky, ale vede k tomu abych si nevytvářela domněnky o ostatních lidech. Proto děkuji všem děvčatům za úžasnou a bezpečnou atmosféru v kurzu. A děkuji taky tobě, že mě vedeš po krásné a někdy trnité cestě osobní svobody. Děkuji, děkuji, děkuji.“ Lenka Procházková

 

Foto: všechna fota z archivu autorky webu, u referencí jsou fota od jejich autorek zveřejněna s jejich laskavým svolením. 

Napsat komentář