Reference

Tereza Sobolová, matka dvou dětí

Nabídka kurzu akutní domácí homeopatie mě zaujala, jakmile jsem jej uviděla. O homeopatii jsem již něco slyšela, ale jen trochu a chtěla jsem poznat její principy a hlavně praktické použití hlavně pro běžné nemoci dětí.Kurz mně přinesl přesně to, co, jsem hledala. Trochu teorie, vysvětlení, jak homeopatie pracuje, ale hlavně praktické věci, co dělat, když přijdou běžné nemoci jako nachlazení, rýma, růst zubů a další, s čím si člověk může pomoci sám. Bylo to super a všem vřele doporučuji!

Růst zubů

Začalo to v noci, kdy se malý začal budit po krátkých intervalech, poplakával a chtěl se chovat.
Ráno zvýšená teplota, nechuť k jídlu a vlhký kašel. Začal být hodně protivný a pořád kašlal a byl velmi přítulný. Nasadila jsem Pulsatillu po 3 hodinách, 4 dávky. Na večer začal i trochu průjem. Pak jsem si všimla, že má jednu tvář červenou a velmi teplou a druhá byla studená a začaly mu téct hodně sliny. Protože nenastalo zlepšení a měl rozdílné ty tváře, tak jsem nasadila Chamomillu 1 kuličku po hodině a do večera nastalo zlepšení a v noci ještě dvě kuličky po 4 hodinách a ráno byl již v pohodě. Do večera vykoukly dva horní špičáky. Žádný paralen ani gely do pusy.

Sluneční alergie

Dovolená u moře s kamarády byla super do chvíle, než děti asi 3. den dostaly sluneční alergii. Kamarádka měla od lékařky mast Triamcilon, který chtěla použít, ale domluvily jsme se, že zkusíme homeopatika, a když do dalšího dne nezaberou, tak dáme mast od lékaře. Děti to hodně svědilo, neustále se škrabaly. Nasadili jsme Urtica urens – kopřiva a to 3 krát po hodině a pak po 3 hodinách. V noci byl klid a ráno to bylo pryč. Zbytek pobytu už byl bez problémů.

Eva Havlíčková, matka jednoho syna

Kurz akutní homeopatie zcela změnil můj přístup k nemocem. Homeopatie jde ruku v ruce s psychosomatikou a pomáhá tak odbourat akutní problém i jeho příčinu. Spojení nových informací a praxe současně bylo maximálním přínosem. Bude-li pokračování, rozhodně se na kurz přihlásím.

Klasický kašel

Dva dny prudké záchvaty kašle, kašel byl suchý a dráždivý. Záchvaty nejvíce po ulehnutí. Při nádechu bolest na hrudi. Po jídle nevolnost. Bez teplot, bez rýmy. K ránu škrabání v krku.

Podán lék DROSERA CH 12 – 1 kulička 3-4x denně. Do druhého dne naprosto bez kašle i bez bolesti ha hrudníku při nádechu.

Hodně sluníčka

Celodenní výlet na sluníčku syna zmohl. Večer byl ještě dobrý. Začátek v noci, pláč, že ho bolí pravé ouško, pokožka rozpálená, zarudlá a suchá. Pro podezření na zánět středního ucha (syn na něj hodně trpěl mezi 3.-4. rokem) nejprve podán lék ACONITUM CH 12 rozpuštěn ve vodě a „nabouchán“ pro větší razanci. Do rána se ještě několikrát vzbudil. Ráno bolest břicha, teplota 38,5, bolest pravého ucha přetrvává. Bolest v uchu pulzující, přidává se bolest hlavy, obličej hodně červený, kůže stále suchá, přecitlivělost čichu (vadila mu vůně kávy i čaje, což mu normálně nic nedělá), bez žízně. Přidala se bolest i levého ucha. Po přehodnocení stavu jsem podala lék BELLADONA CH 12. Uši jsem vytírala slivovicí. Po dvou hodinách usnul. Po probuzení jsem mu dala další kuličku a po 2h další. Odpoledne se stav zmírnil, bolest v uších už není tak výrazná, ani si na ně nesahá, nemluví o tom. Teplota stále stejná. Večer jsem mu dala ještě jednu kuličku. Celou noc spal v klidu. Po probuzení ještě mírná bolest levého ucha. Teplota 37,2. Během dopoledne odezněla bolest ucha i zvýšená teplota…jupíí.

Dana Huttová, matka tří dětí

Kurz domácí homeopatie mě naučil nejen jak si sama vyléčit své blízké, ale také mi změnil úhel pohledu na nemoc a celkově na život jako takový. Že každá nemoc má příčinu, kde ji hledat a jak odstranit. Také jak je tělesná schránka propojena s psychikou člověka. Tento kurz mi pomohl nahlédnout do vlastní duše a najít sama sebe.

Nejčastější pacienti jsou moji malí synové. Léčím je přípravky z homeopatické lékárničky, kterou jsem si na kurzu objednala. Stále mě dokáže překvapit, jak se během pár vteřin daří pomocí jediné kuličky léku IPECACUANHA zastavit i to nejsilnější krvácení nebo jak se během chvilky díky BRYONIA zbavíte bolestivého záchvatu kašle. Sama jsem nejvíc uvítala, když jsem si příznaky zničující chřipky s bolestí celého těla dokázala díky GELSEMIUM SEMPERVIVENS snížit tak, že jsem se mohla postarat o své děti až do příchodu manžela, i když to ráno vypadalo, že nedokážu vstát z postele.

Důležité kroky k tomu, jak začít s homeopatickou léčbou doma již teď.